طبق آمار گرفته شده توسط سایت امریکایی probuilder.com، نزدیک به 80% خریداران خانه هایی که مجهز به فناوری هوشمند هستند را ترجیح میدهند.
علاوه بر این، با هوشمند سازی ساختمان ارزش املاک  5% افزایش می یابد.
به همین خاطر در سالهای اخیر، ساختمان ساز ها در بسیاری از کشورها خانه های هوشمند را به عنوان یک ارزش در نقطه فروش معرفی می کنند.

افزایش ارزش با هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی چه تاثیری در افزایش ارزش ساختمان دارد؟

با هوشمند سازی ساختمان ارزش خانه هوشمند نسبت به خانه های معمولی بسیار بالا می رود.
امروزه اکثر پیمانکاران و مالکان برای افزایش ارزش ساختمان آن را هوشمند می کنند، و چند برابر قیمتی که برای هوشمند سازی پرداخت کرده اند در هنگام فروش خانه به آنها باز می گردد و یک سرمایه گذاری غیر مستقیم و آسان به حساب می آید.
بیشتر افرادی  که میخواهند خانه خریداری یا اجاره کنند خانه هوشمند با کنترل سیستم روشنایی، کنترل سیستم سرمایش و گرمایش، سنسور اعلام حریق، کلید هشدار، آژیر خطر و … را به خانه هایی که امکانات هوشمند ندارند ترجیح می دهند. 

نتیجه گیری

هوشمند سازی موجب  افزایش ارزش ساختمان بدون در نظر گرفتن منطقه خانه میشود، و برای کاربران زندگی مدرن همراه با ایمنی فراهم میسازد.
اکثر افراد برای حفظ ایمنی و راحتی خود خانه های هوشمند را ترجیح میدهند.
و بیشتر صاحب خانه ها و پیمانکاران به دنبال هوشمند سازی ساختمان خود و مدرن کردن آن با کمترین هزینه با بالاترین بازدهی و سرمایه گذاری مطمئن هستند، که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و بهینه سازی ساختمان میشود. 

افزایش ارزش ساختمان با هوشمند سازی

جهت اطلاع بیشتر از تجهیزات خانه هوشمند لوکسین می توانید به کاتالوگ محصولات مراجعه کنید. در صورتی که اطلاعات کافی را در کاتالوگ پیدا نکردید حتما با پشتیبانی لوکسین تماس حاصل نمایید و اطلاعات مورد نیازتان را از این طریق تأمین کنید.